Afyonkarahisar’da 2. Geleneksel İftar Programı Düzenlendi…

Afyonkarahisar Valiliği, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve   Afyonkarahisar Belediyesi 2. Geleneksel iftar programında bu yılda şehit ve gazi aileleri, engelli aileleri, koruyucu aileler ve muhtarları iftar yemeğinde buluşturdu.
Programa Vali Mustafa Tutulmaz ve eşi Fatma Tutulmaz başta olmak üzere Milletvekilleri Gültekin Uysal, Mehmet Taytak, Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Serdar Köken, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş,  Vali Yardımcıları Mehmet Boztepe, Gülihsan Yiğit, İl Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, STK temsilcileri, şehit yakınları, gaziler, engelli aileleri, koruyucu aileler ve çok sayıda davetli katıldı.
Yaptığı konuşmada Vali Mustafa Tutulmaz; “Bu ay güzelliklerin, iyiliklerin, kardeşliklerin karşılıklı birbirini anlamanın, zorda ve darda kalanlara yardım etmenin yani kısacası birçok güzelliğin içerisinde bulunduğu bir aydır. Bu vesile ile bizlerde sizlerle birlikte olmak istedik. Şehitlerimizin emanetlerini yanımızda görmek istedik, onlarla birlikte olmak istedik. Koruyucu ailelerimiz bizim için önemlidir. Şu anda Türkiye’de nüfus oranı açısından baktığımızda koruyucu aile sırasında birinci sıradayız. Koruyucu ailelerimize de buradan teşekkür etmek istiyorum. İnşallah huzurlu ve ülkemiz adına faydalı bir Ramazan ayını geçirip ve bayrama beraber ulaşırız diyor hepinize selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.